حمله شدید رژیم آل خلیفه به وزیر خارجه آمریکا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم، وزارت خارجه رژیم آل خلیفه اظهارات رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا درباره این کشور را نامناسب توصیف کرد.

این وزارتخانه تاکید کرد که اظهارات تیلرسون ناشی از سوء برداشت عمیق از حقایق و مبتنی بر اطلاعات نادست است.

وزارت خارجه رژیم آل خلیفه همچنین مدعی شد که هیچ فردی در این کشور دستگیر نمی‌شود مگر اینکه مشکوک به دست داشتن در فعالیت‌های تروریستی باشد.

این وزارتخانه در ادامه ادعاهای خود افزود: فرصت‌های اشتغال در بحرین بدون تبعیض برای همه فراهم است و همه بحرینی‌ها ز جمله شیعیان این کشور در پست‌های مختلف نظیر وزرا، نمایندگان، قضات، روزنامه‌نگاران، دیپلمات‌ها و غیره خدمت می‌کنند.

وزیر خارجه آمریکا روز گذشته هنگام ارائه جدیدترین گزارش خود از وضعیت آزادی‌های دینی در کشورهای جهان در سال ۲۰۱۶زگفت که دولت بحرین همچنان به بازداشت مخالفان و شخصیت‌های دینی در این کشور ادامه می‌دهد.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی (۲۵ بهمن ۱۳۸۹) صحنۀ خیزش مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه است.

مخالفان بحرینی با برپایی اعتراضات مسالمت‌آمیز خواستار آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در این کشور هستند.

رژیم بحرین همچنین با هم‌دستی برخی از کشورهای عربی همچون عربستان سعودی و امارات متحدۀ عربی به سرکوب جنبش مردم بحرین پرداخته و فعالان مدنی و سیاسی را به حبس‎های طولانی‌‌‌‎مدت محکوم و یا آنان را از حق تابعیت محروم می‌کند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *