کشف کالای قاچاق در کشور ۳۲ درصد افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، سردار اسکندر مومنی ظهر امروز پس از بازدید از کشفیات کالاهای قاچاق در بندرعباس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۴ هزار میلیارد ریال کالای قاچاق در کشور کشف شده است عنوان کرد: میزان کشف کالای قاچاق در این مدت در کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۲ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه بیشتر کالاها‌ی قاچاق کلان و سازمان یافته با همکاری گمرک کشف شده است، افزود: پرونده‌های بزرگ قاچاق بالای ۵۰۰ میلیون تومان نسبت به سال گذشته ۵۷ درصد افزایش داشته است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور مبارزه با کالای بزرگ و حجیم، تمرکز بر کارهای اطلاعاتی و حضور در مبادی گمرک را از اولویت‌های پلیس در مبارزه با قاچاق کالا برشمرد و بیان داشت: در استان هرمزگان نیز از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از دو هزار میلیارد ریال کالای قاچاق کشف شده است که ۲۳ درصد بیشتر از سال گذشته است.

مومنی بزرگترین محموله قاچاق کشف شده در هرمزگان از ابتدای سال را به ارزش ۳۶۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این میزان کالای قاچاق از ۲۳ کانتینر و یک فروند لنج باری در هفته گذشته کشف شد.

وی خاطرنشان کرد: قاچاقچیان با جعل مدارک گمرکی و اظهار خلاف واقع قصد خروج این کالا از مبادی گمرک هرمزگان به مقصدهای دیگری در کشور داشتند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور به کشفیات مواد مخدر در کشور نیز اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۵۱ تن انواع مواد مخدر در کشور کشف شده است که بیش از ۲۰۰ تن از این مواد از استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان کشف شده است.

مومنی خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد مواد مخدر کشف شده در استان‌های مرزی و پنج استان شرقی کشور بوده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *