آیت‌الله قرهی: مرحوم شجونی هیچ‌گاه بعد از انقلاب به دنبال مطرح کردن خود نبود

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله قرهی مدیر حوزه علمیه امام مهدی (عج) عصر امروز (یکشنبه ۵ آذرماه) در مراسم اولین سالگرد ارتحال حجت‌الاسلام شیخ جعفر شجونی که در امامزاده صالح تهران برگزار شد اظهار داشت: مرحوم شجونی یک شخصیت جانباز، حر و شجاع بود. وی در مقام تقوا بود و انسان متقی از دنیا بریده است.

وی با بیان اینکه بزرگترین هنر اولیای خدا این است که بر فجورات غلبه پیدا می‌کنند، تصریح کرد: آقای شجونی رنج‌ها و مصائب بسیاری در دوره طاغوت کشید  از افراد نادری بود که بیشترین شکنجه را تحمل کرد اما بعد از انقلاب هرگز تقاضای قدرت و خواستن چیزی نکرد.

آیت‌الله قرهی خاطر نشان کرد: مرحوم شجونی به من می‌گفت هیچ‌گاه در خودم این حس را نداشتم که بگویم من هم سهمی در انقلاب داشته‌ام و بروم چیزی بخواهم. نمایندگی مجلس و مسئولیتی که امام به من داده بود نیز وظیفه بود.

مدیر حوزه علمیه امام مهدی (عج) با اشاره به اینکه شجونی هرگز وابسته به دنیا نبود و به راحتی از امام و مقام معظم رهبری اطاعت‌پذیری داشت تاکید کرد: وی در وصیتنامه‌اش نیز تصریح کرده بود که پیرو روحانیت اصیل باشید. برخی کوچکترین کاری برای نظام می‌کنند فورا مدعی می‌شوند اما آنچه در وجود ایشان بود این است که خود را مطرح نکرد مگر اینکه تکلیف و وظیفه‌ای دیده باشد. همواره نیز توصیه می‌کرد دنبال افرادی باشید که در پی مطرح کردن خودشان نیستند.

وی افزود: خیلی‌ها در دوران مبارزه زیر کوچکترین شکنجه عقب می‌نشستند اما ایشان به دلیل تقوایی که داشت بیشترین شکنجه را تحمل می‌کرد.

آیت‌الله قرهی با اشاره به اینکه مرحوم شجونی همواره تاکید می‌کرد باید از این وحشت داشته باشیم که دنیا‌طلبی ما موجب شود نسبت به دین مردم خودمان را مسئول ندانیم گفت: مرحوم شجونی تا جایی که من می‌شناختم حر و متقی بود و اسم این افراد جاویدان می‌ماند و همواره از آنها به نیکویی یاد می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *