انتقال پردیس دانشگاه‌های معتبر تهران به شهرستان‌های استان سمنان در دستور کار است

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرمسار با گرامیداشت روز دانشجو اظهار داشت: شهرستان گرمسار به‌واسطه نزدیکی به پایتخت و وجود واحدهای صنعتی متعدد ظرفیت خوبی را برای جذب دانشجو دارد و باید این ظرفیت‌ها به‌کارگیری شوند.

وی با تأکید بر اینکه ایجاد شهرک دانشگاهی در دستور کار است خاطرنشان کرد: درصدد انتقال برخی رشته‌ها در مقاطع کارشناسی از دانشگاه‌های معتبر تهران به این شهرستان هستیم.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی هدف از این مسئله را کنترل جمعیت در کلان‌شهر تهران دانست و گفت: با انتقال رشته‌های کاردانی و کارشناسی از دانشگاه‌های معتبر تهران به گرمسار ظرفیت مطلوبی برای توسعه حوزه علم و دانش در این شهرستان ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به در پیش رو بودن روز دانشجو یادآور شد: ۱۶ آذر نماد استعمارستیزی دانشجویان و عینیت‌بخشی به آرمان‌های والای انقلاب و همچنین تحقق بسیاری از موقعیت‌های علمی در کشور است.

کاتب با بیان جایگاه ویژه دانشجویان در تبیین اهداف بزرگ انقلاب اسلامی ایران اذعان کرد: دانشجویان در این نظام در طبقه پیشرو و با بصیرت و هوشیار جامعه هستند که می‌توانند آینده روشنی را برای ایران اسلامی رقم بزنند.

وی با تأکید بر لزوم ارتباط علم و صنعت و بیان کرد: دانشجو باید برای تولید ثروت از علم در مراکز دانشگاهی و شرکت‌های دانش‌بنیان تربیت شود و هر دانشجو حداقل در یک شرکت دانش‌بنیان عضویت داشته باشد.

نماینده مردم گرمسار و آرادان با اشاره به اینکه دولت و مجلس از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند تصریح کرد: دانشجویان باید با تکیه‌بر دانش نسبت به ایجاد توسعه پایدار در اقتصاد کشور گامی اساسی بردارند و این مهم زمینه اشتغال دانشجویان را نیز فراهم می‌کند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *