هر کسی می‌خواهد فتنه‌ ۸۸ را بشناسد،‌ این کتاب را بخواند

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،‌ هر کسی می‌خواهد فتنه‌ ۸۸ را بشناسد، این کتاب را بخواند؛ این سخن رهبر معظم انقلاب درباره رمان «نامیرا» نوشته صادق کرمیار است. رمانی که معظم‌له درباره آن فرموده‌اند که کار بسیار خوبی است؛ نگاه درستی به عاشورا دارد و جذابیت داستانی دارد. دو صفحه از کتاب را که خواندم، احساس کردم داستان جذابی دارد و ادامه دادم.

«نامیرا»  داستانی است تاریخی که در سال ۶۱ هجری و همزان با واقعه عاشورا رخ می‌دهد و داستانی پرکشش درباره پیوستن به قافله حسینی و تردید اهل کوفه در آن را روایت می‌کند. صادق کرمیار برای این رمان در سال ۱۳۸۹ در جایزه ادبی جلال‌آل‌ احمد عنوان شایسته تقدیر را به دست آورد.

کرمیار خود درباره این رمان می‌گوید:‌ «نامیرا» یک رمان چند صدایی‌ است و به نظرم همین چند صدایی بودن رمان است که توانسته آن را ماندگار کند.«نامیرا» به باور من داستانی‌است که بیان‌کننده سؤالات فراوانی درباره حادثه عاشوراست که از کودکی در ذهن و یاد همه ما بوده است و به هر دلیلی آن را طرح نمی‌کرده‌ایم. سؤالاتی درباره چرایی و چگونگی قیام امام حسین(ع) و حرکت ایشان از مدینه به کربلا. البته در «نامیرا» هدف من این نبود که به کشف پاسخ برای سؤالاتی از این دست نائل شوم، بلکه دلم می‌خواست از زبان مخاطبم این سؤالات را طرح کنم که مخاطب بتواند در لایه‌های زیرین کتاب درباره آنها به کشفی نائل شود.»

انتشارات کتاب نیستان چاپ بیست و پنجم  این رمان را در قطع رقعی به قیمت ۲۳ هزار تومان منتشر کرده است. تاکنون بیش از ۱۲۰ هزار نسخه از این کتاب منتشر شده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *