مقداد: هرگونه هواپیمای متخاصم در آسمان سوریه را سرنگون می‌کنیم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، فیصل المقداد معاون وزیر خارجه سوریه گفت که ما از سلاح‌های شیمیایی استفاده نکردیم، زیرا آن را در اختیار نداریم و استفاده از آن را جرم می‌دانیم.

وی افزود: شتابزدگی آمریکایی‌ها در حمله به فرودگاه الشعیرات نشان می‌دهد که آنها از نقشه عناصر مسلح برای استفاده از سلاح شیمیایی آگاه بودند.

المقداد اظهار داشت: ما همه مواد شیمیایی را به سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی تحویل دادیم و این سلاح‌ها در کشورهای غربی، منهدم شد.

معاون وزیر خارجه سوریه گفت: ما مراکزی بسیار حیاتی و حساس را طی سال‌های گذشته از دست دادیم و غرب نگفت که ما از سلاح شیمیایی در مبارزه با تروریست‌ها استفاده کردیم.

معاون وزیر خارجه سوریه گفت: همانگونه که هواپیمای اسرائیلی را ساقط کردیم، هرگونه هواپیمای متخاصم را در آسمان سوریه سرنگون می‌کنیم.

مقداد گفت: آمریکا با حمله به به نیروهای سوری که در حال نبرد علیه داعش در شرق سوریه بودند، مرتکب جنایت شد.

وی افزود: آمریکا خواهان طولانی کردن بحران در سوریه است و اطلاعات ما نشان می دهد که یک هزار داعشی از رقه و دیرالزور تخلیه شده اند.

معاون وزیر خارجه سوریه تاکید کرد: اگر دولت آمریکا و غرب دست از حمایت از تروریست‌ها بردارند، ما می‌توانیم آن‌ها را در سوریه از بین ببریم.

مقداد گفت: عفرین بخشی جدانشدنی از خاک سوریه است و ما حتی از یک سانتیمتر از این سرزمین دست برنخواهیم داشت.من تاکید می‌کنم که ما علیه تجاوز ترکیه به این مناطق اقدام می‌کنیم.

معاون وزیر خارجه سوریه گفت: من از کردها و اعراب می‌خواهم که برای مبارزه با تجاوزهای ترکیه متحد شوند وارتش سوریه از وجب به وجب کشور دفاع می‌کند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *