سمنان| سرریز جمعیت تهران به استان سمنان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سید شهاب‌الدین چاووشی بعدازظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: استان سمنان با توجه به شرایط اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و سایر ظرفیت‌های موجود نقش مؤثری در کاهش جمعیت کلان‌شهر تهران دارد.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی قطار حومه‌ای از این استان به پایتخت گامی مؤثر در این راستاست اعلام کرد: وجود دو فرودگاه هوایی و ترانزیت جاده‌ای از دیگر ظرفیت‌های مطلوب این استان به شمار می‌رود.

استاندار سمنان با تأکید بر اینکه استان سمنان استان معین پایتخت در مواقع بحرانی است اعلام کرد: در صورت بروز حوادث و مواقع بحرانی این استان می‌تواند پذیرای جمعیت قابل‌توجهی از کلان‌شهر تهران در این منطقه باشد و خدمات مطلوبی را به مردم پایتخت ارائه کند.

وی از اجرای طرح نوسازی و توسعه ناوگان‌های حمل‌ونقل استان سمنان و اصلاح بافت‌های فرسوده این منطقه خبر داد و گفت: این امر یکی از مهم‌ترین رویکردهای دولت است که بر دوش شهرداری‌های سراسر استان قرار دارد.

چاووشی با بیان اینکه توسعه و آبادانی شهر نیازمند حمایت و همکاری سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است تأکید کرد: شهرداری و شورای شهر در سراسر استان نیازمند منابع مالی پایداری هستند که بتوانند در این مسیر همکاری و اقدامات لازم را به بهترین نحو اجرایی کنند.

وی ابراز داشت: ایجاد شهر هوشمند از دیگر رویکرد استانداری سمنان است و مدیریت شهری نیز باید همسان با این رویکرد شیوه‌های جدید را به‌کارگیری کنیم.

استاندار سمنان از به‌روزرسانی خدمات شهری و توسعه دولت الکترونیک در این بخش یادآور شد: خدمت‌رسانی به مردم مهم‌ترین اولویت دولت است و این امر نیازمند توسعه و تقویت زیرساخت‌های موجود است.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *