ماجرای عنایت امام هادی (ع) به مرد مسیحی + صوت

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، حجت‌الاسلام والمسلمین «ناصر رفیعی» کارشناس و سخنران دینی با اشاره به آثار فراوان دوستی و محبت اهل‌بیت (علیهم‌السلام) گفت: در زیارت جامعۀ کبیره می‌خوانیم «تُقْبَلُ الطّاعَةُ الْمُفْتَرَضَةُ»، این یعنی دوستی با اهل‌بیت (علیهم‌السلام)، باعث می‌شود نماز ما ارزش پیدا کند، عبادت ما مورد قبول واقع و همچنین باعث جاری شدن نعمات الهی شود.

وی با اشاره به روایتی مبنی بر عنایت امام هادی (ع) به یک مرد مسیحی اظهار کرد: روزی متوکل عباسی «یوسف بن یعقوب» را که مردی مسیحی بود، نزد خود احضار کرد، از آنجایی که متوکل فردی خبیث بود، معمولاً وقتی کسی را احضار می‌کرد تصمیم به کشتن، زندانی کردن و یا شکنجه کردن او داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی افزود: وقتی این نامه به «یوسف بن یعقوب» رسید، او خیلی ترسید و حتی گفته شده که تا صبح هم نخوابید. فردا صبح نزد یکی از همسایه‌های خود که شیعه بود رفت و گفت: آیا ما هم می‌توانیم به امام شما متوسل شویم؟ مرد همسایه گفت: چطور؟ آن مرد مسیحی گفت متوکل مرا احضار کرده و من هم می‌ترسم. او گفت: بله، امام برای همگان است. آن مرد مسیحی گفت: اگر متوکل با من کاری نداشته باشد من صد دینار نذر امام شما (امام هادی) می‌کنم.

وی خاطرنشان کرد: او در مسیر حرکت به سمت متوکل با خود گفت خوب است که ابتدا نذرم را ادا کنم و به خانۀ امام هادی (ع) بروم. می‌گفت منزل امام (ع) را بلد نیستم و همینطور سردرگم بودم که به ناگهان مرکب درب خانه‌ای ایستاد و هرچه سعی کردم مرکب را وادار به حرکت کنم، از جای خود تکان نخورد. ناگهان درب خانه باز شد و فردی گفت یوسف بن یعقوب خوش آمدی، اینجا منزل امام هادی (ع) است.

* ادامۀ سخنان حجت‌الاسلام رفیعی را در ادامه بشنوید:

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *