مشهد| ۴۸۲۹۰۲۳ نفر تاکنون به مشهدمقدس مشرف شدند

مهدی فروزان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: تعداد زائران و مسافران سال ۹۷ نسبت به سال گذشته با رشد ۸٫۵ درصدی مواجه بوده است.

وی عنوان کرد: میانگین روزانه تعداد زائرانی که به شهر مشهد مقدس سفر می‌کنند، ۷۳۷ هزار و ۹۵۹ نفر است که مجموع آنها تاکنون به چهار میلیون و ۸۲۹ هزار و ۲۳ نفر رسیده است، این تعداد نیز نسبت به سال ۹۶، از رشد هشت درصدی برخوردار است.

فروزان با اشاره به تعداد مسافران مشهد در ایام نوروز، افزود: میانگین روزانه تعداد مسافرانی که تنها در ایام نوروزی به مشهد مشرف شدند، ۴۳۹ هزار و ۲ نفر بوده است.

مدیرکل دفتر امور رفاهی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: ۶۳۸ هزار و ۴۰۵ نفر از تعداد مذکور، با اتوبوس به شهر مشهد سفر کردند، همچنین ۲۲۵ هزار و ۹ نفر نیز با قطار به مقصد رسیدند.

وی بیان کرد: ۱۴۴ هزار و چهر نفر با هواپیما به مشهد مقدس مشرف شدند و ۷ میلیون و ۱۱۰ هزار و ۱۳۶ نفر نیز با وسیله نقلیه شخصی در این شهر حضور یافتند.

فروزان خاطر نشان کرد: ۳ میلیون و ۹۹۱ هزار و ۵۹۶ نفر مجموع مسافرانی است که با وسیله نقلیه شخصی وارد شدند، سایر مسافران نوروزی با وسایل نقلیه یگر اعم از اتوبوس، هواپیما و قطار به این شهر تشریف فرما شدند.

انتهای پیام/ ز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *