ترامپ تحریم‌های کره شمالی را تمدید کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از صدای آمریکا، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه با صدور یک فرمان اجرایی کره شمالی را همچنان تهدید فوق العاده ای علیه ایالات متحده معرفی کرده است.

بر اساس این گزارش ترامپ حالت فوق العاده ملی در خصوص کره شمالی را به مدت یک سال دیگر تمدید کرده و تحریم های اقتصادی علیه پیونگ یانگ را بار دیگر حفظ کرده است.

این فرمان اجرایی ترامپ تنها ۹ روز پس از انتشار این توئیت وی صادر شده است که ” دیگر هیچ تهدید هسته ای از سوی کره شمالی وجود ندارد.” ترامپ اخیرا با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در سنگاپور دیدار کرده است.

رئیس جمهور آمریکا در این فرمان اجرایی اعلام کرد: وجود خطر ناشی از اشاعه تسلیحات هسته ای و اقدامات و سیاست های دولت کره شمالی همچنان یک تهدید غیرعادی و فوق العاده علیه امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات متحده به شمار می رود.

وضعیت فوق العاده ملی علیه کره شمالی از سال ۲۰۰۸ میلادی تاکنون پابرجا بوده است. آزمایش های هسته ای و موشکی کره شمالی طی سال های اخیر موجب تشدید تنش ها بین دو کشور شد ولی ترامپ و کیم در نشست ۲۲ خردادماه در سنگاپور بر سر خلع سلاح کامل هسته ای توافق کردند.

در حالی که رئیس جمهور آمریکا ادعا کرده است که روند خلع سلاح کامل کره شمالی آغاز شده ولی مقام های رسمی بر این باورند که هیچ گونه شواهدی برای اثبات این مساله وجود ندارد.

دونالد ترامپ مدعی شده است که کره شمالی ۴ سایت بزرگ آزمایش خود را نابود کرده و روند خلع سلاح هسته ای کره شمالی آغاز شده است.

ادعای جدید ترامپ در شرایطی مطرح شده است که مقام های رسمی تاکید کرده اند که از زمان برگزاری دیدار تاریخی رهبران آمریکا و کره شمالی، هیچ گونه شواهدی مبنی بر تایید ادعاهای ترامپ وجود نداشته است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *