پلیس‌های سه رنگی که برق ندارند/ خاموشی پایتخت با بوق ممتد

خبرگزاری تسنیم/

طی روزهای اخیر و گرمای بیش از حد هوای در اغلب شهرهای کشور شاهد قطعی مکرر برق در نقاط مختلف شهری از جمله در برخی مناطق شهر تهران خصوصاً در ساعات بعد از ظهر بودیم که باعث اختلال در ارائه خدمات شهری به ویژه باعث خاموشی و عدم کارکرد چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در تقاطع ها شهری شده است.

به دلیل ترافیک ذاتی تهران، فقط کافی است دقایقی این اتفاق بیفتد تا مشکلات ترافیکی دو برابر شود که قطع برق چراغ‌های راهنمایی باعث مشکلات فراوانی برای نیروهای پلیس و همچنین مردم خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

تراژدی‌های «سرخ»

خبرهایی ویرانگرتر از «پلاسکو»

خروج آثار موزه‌ای ایران با چاشنی بزرگنمایی یا کم‌‌سوادی + تصاویر

در این رابطه حسین درخشان  – مدیر کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات کشور با تشریح زوایایی پنهان این رویداد شهری به تسنیم عنوان می‌کند: در گام نخست باتوجه به نکات مدنظر در پدافند غیرعامل می‌بایست از قبل تدابیری برای عدم وابستگی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی به برق شهر در نظر گرفته شود، بنابراین این موارد می‌تواند تمرین آمادگی در شرایط حوادث و بحران برای مردم و مسئولین باشد تا به جای مقصر شناختن یکدیگر به فکر ایجاد راه حل و افزایش آمادگی در زمان بحران باشیم.

 

 

 

 

وی ادامه می‌دهد: نکته مهم، ضرورت آمادگی آحاد مردم برای رویارویی با اتفاقات غیرمترقبه است که باید برای همچنین مواقعی آموزش‌های لازم داده شود و مردم هم حق تقدم را رعایت کنند و به حقوق یکدیگر احترام بگذارند، چرا که اینگونه از افزایش حوادث جلوگیری خواهد شد و دیگر گره‌های ترافیکی را شاهد نخواهیم بود.

درخشان تصریح می‌کند: بر اساس نظر کارشناسان چراغ‌های راهنمایی و رانندگی نباید فقط به برق شهری متکی بوده و باید به سلول‌های فتوولتایئک (سامانه‌های تولید برق از انرژی خورشیدی ) مجهز شده یا با استفاده از UPS برای مواقع قطعی برق، انرژی ذخیره کند که با قطع برق مشکلات عدیده‌ای برای شهروندان ایجاد نشود.

مدیر سابق روابط عمومی سازمان امداد و نجات هلال احمر بیان می‌کند: نصب سامانه‌های خورشیدی بر روی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، برق مطمئن چراغ‌های فوق را در زمان وقوع بحران و خاموشی‌های احتمالی، تامین و از ایجاد ترافیک جلوگیری کند.

وی در پایان خاطرنشان می‌کند: یکی از پیشنهاداتی که برای زمان بحران می‌توان برای شهر تهران داد این است که تا دیر نشده است با شناسائی تقاطع‌های مهم در شریان‌های ارتباطی راه در تهران نسبت به نصب بلندگوهای هشدار در کنار چراغ‌های راهنمایی و رانندگی اقدام کرد و این تجهیزات را به سامانه‌های انرژی خورشیدی مجهز کرد تا در زمان بحران مسئولین مدیریت بحران شهری بتوانند هشدارهای لازم را از طریق بلندگو به مردم اعلام شود و با جلوگیری از اختلال در عبور و مرور از افزایش بحران جلوگیری شود.

بیشتر بخوانید:

روزگار غریب وزرای غایب کابینه

هفت سکانس مرگ از هفت اردوگاه مرگ + تصاویر

نجات با دست‌خالی نجاتگران-آمار و عکس یادگاری با مسؤلان

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *